Zadat poptávku

Co lze zažít

🔴 Mohutné vodopády, aktivní sopky, termální koupele

🔴 Návštěva národních parků a přírodních rezervací

🔴 Pozorování papuchálků, vyjížďky na koni

🔴 Pozorování velryb

🔴 Výpravy do odlehlého vnitrozemí

Island, země ohně a ledu je velmi mladý ostrov plný aktivních sopek, gejzírů, geotermálních pramenů, ledovců a fjordů s nádhernými horami a nedotčenou přírodou.

Do hlavního města Rejkjavíku je to z Prahy pouhé 4 hodiny letu. Kromě návštěvy Rejkjavíku stojí za návštěvu také dvojměstí Keflavík/Njarðvík, a Akureyri na severu ostrova. 

Co Vás však uchvátí je zdejší příroda. Na Islandu lze navštívit 3 národní parky Jökulsárgljúfur, Snaefellsness či největší Skaftafell na jihovýchodě ostrova, který z velké části leží na největším evropském ledovci Vatnajöku.

Ostrov nabízí desítky přírodních rezervací a přírodních památek a již zmiňovaných gejzírů, aktivních sopek a nádherných jezer. Z gejzírů je nejznámější - Geysir, mezi vodopády nelze opomenout Gullfoss, stále aktivní sopku Hekla a z jezer doporučujeme návštěvu jezera Mývatn s plovoucími krami v oblasti aktivních vulkánů.

Island však nabízí kromě úžasného vnitrozemí i neméně úchvatné pobřeží obklopené Severní ledovým a Atlantským oceánem, kde je možné pozorovat tisíce rozmanitých ptáků či velryb – největších savců na zemi. 

Mapa

island za krasami vnitrozemi exo

Vhodný termín

🔴 Do této oblasti doporučujeme období od konce května do začátku září.

Fotogalerie

Mám zájem o zájezd na míru

Formulář vyžaduje schválení cookies pro cílení a reklamu, protože je chráněn pomocí reCAPTCHA, a jeho použitím souhlasíte s ochranou osobních údajů and podmínkami užití společnosti Google.

Zavoláme vám

Zanechte nám své telefonní číslo. Zavoláme vám!