Zadat poptávku

Co lze zažít

🔴 São Paulo / Rio de Janeiro, Manaus

🔴 Plavba po Rio Negro a řece Jauaperi

🔴 Fauna a flóra divoké Amazonie

🔴 Plavání s říčními delfíny

🔴 Poloostrov Anavilhanas; NP Jaú; Madada Caves

🔴 Návštěva místních etnik a vesnice Xixuaú

🔴 Garance magického zážitku na celý život

Nabízíme Vám výpravy po řekách Rio Negro a Jauaperi do vzdálených zákoutí (až 500 km) Amazonie na palubě komfortních lodí s All-inclusive službami. Čeká na nás 200 tisíc hektarů původního pralesa, krystalicky čistá voda, vzácní živočichové ve svém původním nedotčeném prostředí, z nichž řadu z nich nenajdete a neuvidíte nikde jinde na světě. Během plavby z výchozího přístavního města Manaus navštívíme odlehlé oblasti, magické zátoky, výlety do pralesa, kouzelné laguny a ostrůvky, které prozkoumáme na člunech, ale i suchou nohou. Po cestě zažijeme obrovskou rozmanitost fauny a flóry s pestrobarevnými papoušky, volavkami, různými druhy opic, říční delfíny a krokodýly, obrovské říční vydry či gigantické až 40 metrů vysoké stromy – vlnovce pětimužného.

Během plavby postupně doplujeme k úchvatnému soutoku řek Rio Negro a Jauaperi a vyrazíme dále proti proudu. Při zvolené nejdelší variantě plavby doplujeme až do vesnice s komunitou původního kmene Xixuaú. 

Navštívíme přírodní a ekologické parky jako Lago Janauari a národní park Jaú, který pokrývá oblast hned tří řek: Unini, Carabinani a Jau. Na tom území najdeme až 200 druhů živočichů na jeden hektar!

Zážitky z pohodlného "decku" – paluby lodi při úsvitu, během dne či západu slunce nebo na břehu při ohni a vyprávění prastarých příběhů místních entických kmenů, kteří ještě mluví původními jazyky Yanomami a Tukano, či pro ty, kteří se navíc rozhodnou přespat přímo v pralese, jsou prostě nepopsatelné. 

Plavba na komfortní výletní lodi s příjemnou posádkou, full-servisem – skvělým jídlem s místními specialitami, dobrým vínem, osvěžujícími koktejly, ale především v magické síle Amazonie pro Vás bude jedinečnými celoživotním zážitkem.  

Mapa

Mapa, Rio Negro a Jauaperi River

Vhodný termín

🔴 Zážitkové plavby do této oblasti realizujeme v nejvhodnějším období – od března do srpna, kdy je nejvyšší hladina řek, a od září do února, kdy je naopak sezóna s nízkou hladinou celého toku.

🔴 Dle uvedených sezón, ale i kvůli aktuálním změnám počasí se může program výrazně měnit – namísto lodí jsou pak využívány do některých oblastí říční čluny a kanoe. 

Fotogalerie

Mám zájem o zájezd na míru

Formulář vyžaduje schválení cookies pro cílení a reklamu, protože je chráněn pomocí reCAPTCHA, a jeho použitím souhlasíte s ochranou osobních údajů and podmínkami užití společnosti Google.

Zavoláme vám

Zanechte nám své telefonní číslo. Zavoláme vám!